Гемолог – хто це?

Можливо, ви ще не стикалися з цим новим словом, а може бути, вже знаєте, що це за фахівець.

Давайте спочатку ми пояснимо, що ж таке гомологія.

Гомологія – це наука про камені органічного та неорганічного походження, а також їх синтетичних аналогах та імітацію. Вона вивчає дорогоцінні, напівкоштовні (ювелірні) і вироби камені, їх оптичні властивості і фізичні характеристики, а також особливості їх хімічного складу.

Незважаючи на те, що перша книга про дорогоцінні камені англійською мовою з’явилася в 1652 році, тільки в другій половині XIX століття гемологія почала розвиватися як один з наукових напрямків в межах вже сформувалася науки – мінералогії.

У наш час натуральні дорогоцінні й виробні камені придбали ще більшу популярність у зв’язку з тим, що їх природні ресурси катастрофічно виснажуються. Попит на дорогоцінні і виробні камені нестримно зростає, ціни на них підвищуються, тому зрозуміле прагнення людини навчитися отримувати такі камені штучним шляхом або підвищувати характеристики природних каменів для поліпшення їх зовнішнього вигляду. Звичайно ж, ціна синтетичних і облагороджених каменів значно відрізняється від вартості природних необроблених аналогів. На жаль, з незапам’ятних часів зустрічалися і підробки – дешевші видавалися за дорогі. Для того щоб визначити камінь, звертаються до гемолога. Тільки він здатний діагностувати мінерал і визначити природний він або синтетичний, або є імітацією якогось більш дорогого виду, також гемолог здатний встановити, чи був камінь облагороджений. Для діагностики фахівець використовує сучасне обладнання. Після проведення ряду тестів геммолог визначає камінь і переходить до додаткових досліджень для визначення його природи і наявності облагородження. Потім оцінюється колір і якість каменю, після чого можна проводити розрахунки його вартості.

Мережа ломбардів “Домашній” пропонує своїм клієнтам високоякісну об’єктивну гемологічну оцінку ювелірних виробів!

***